TG.35.8113
Mfr.Part #
TG.35.8113
Manufacturer
Taoglas
Package/Case
Datasheet
TG.35.8113
Description
RF ANT 700MHZ/850MHZ WHIP TILT
Stock
1068
Manufacturer :
Taoglas
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Tilt
Applications :
CDMA, DCS, EDGE, GLONASS, GPRS, GPS, GSM, HSDPA, HSPA, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi
Features :
Frequency (Center/Band) :
700MHz, 850MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz, 5.8GHz
Frequency Group :
Wide Band
Frequency Range :
698MHz ~ 960MHz, 1.565GHz ~ 1.612GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.7GHz, 4.8GHz ~ 6GHz
Gain :
4.42dBi, 1.59dBi, 3.15dBi, 2.7dBi, 4.93dBi, 4.43dBi, 2.55dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Number of Bands :
10
Power - Max :
5 W